Yanmaz Sünger

Yanmaz Sünger

Yanmaz süngerler akustik özelliklere sahip olan, ses yutumu ve ses emiciliği sağlayan yanmazlık sertifikalı süngerlerdir. Stüdyo, ses kayıt odası gibi ve benzeri bir çok mekanda kullanılabilmektedir. 

yanmaz süngerler

Yanmaz süngerler 2 farklı maddeden üretilmektedir. Melamin köpük yada poliüretan köpükten üretilirler. Düz, yumurta, spesiyal, labirent ve piramit formlarında üretilmektedir. Uğultu, yankı ve eko gibi ses problemlerini engellemektedir.

Bariyerli yanmaz spesiyal süngerBariyerli yanmaz labiret sünger

Yanmaz süngerler bir çok mekanda kullanılabilmektedir. Ortam akustiği ve ses yalıtımı sağlanmak amacıyla kullanılmaktadır. Seslerin dahakaliteli ve net gelmesini sağlamaktadır. Ses emici ve ses yutucu özelliktedirler.

Bariyerli yanmaz yumurta süngerBariyerli yanmaz piramit sünger

 Yüzey şekilleri farklı olabilir fakat performansları aynıdır. Aynı özelliklere sahiptir.İstenilen ebatlarda ve kalınlıklarda üretilebilir. Akustik çözümlemede üstün performansa sahiptir. 

Basotect melamin yanmaz spesiyal süngerBasotect melamin yanmaz piramit sünger

Birinci sınıf kaliteye sahip olan yanmaz süngerler, yanmazlık sertifikalı ve ISO kalite belgelidir. Kolayca uygulanabilirler. Akustik performansları üst düzeydir. 

Basotect melamin yanmaz labirent süngerBasotect melamin yanmaz yumurta sünger

Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir ve güçlü sesleri izole edebilmektedir. Solid denilen özel yapıştırıcısı ile uygulaması yapılmaktadır. Nemden ve rutubetten etkilenmez. Küf tutmazdır. Dayanıklı süngerlerdir.

Bariyerli melamin labirent süngerBariyerli melamin spesiyal sünger

Bariyerli melamin yumurta süngerBariyerli melamin piramit sünger

ÖZELLİKLER

  • Yanmaz özelliktedir.
  • Esnek bir yapısı vardır.
  • Kolayca uygulanmaktadırlar.
  • Poliüretan köpükten üretilir.
  • Yüksek ses yalıtım ve akustik performans sağlar.
  • Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • Nemden etkilenmez ve küflenmez.
  • ISO kalite belgelidir
  • Yanmazlık sertifikalıdır.

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri