Ses İzolasyonu

Ses İzolasyonu

Ses Yalıtımı ortamda oluşan ses akustiğinin düzeninden sorumludur. Bir ortamda meydana gelen gürültü, eko, yankı ve titreşimli ses problemlerini en aza indirgemek amacıyla yapılan Ses Yalıtım uygulamalarıdır. Piyasada bilinen Akustik Süngerler tek başına ses yalıtımı sağlamamakla beraber özellikle mekanik ortamlarda ses yalıtımı uygulamaları için uzman görüş almanızı tavsiye ederiz.

İnsan hayatına dair yapılan bir ses yalıtım uygulamasıyla psikolojik ve çevresel problemlerin kötü etkilerinden kurtulabiliriz. Ses Yalıtım Uygulamaları bir çok alanda esnek ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Jeneratör kabini ses izolasyonuMakine dairesi ses izolasyonu

Ses İzolasyonu ortamda oluşan ses akustinin düzeninden sorumludur. Bir ortamda meydana gelen gürültü, eko, yankı ve titreşimli ses problemlerini en aza indirgemek amacıyla yapılan Ses Yalıtım uygulamalarıdır. İnsan hayatına dair yapılan bir ses yalıtım uygulamasıyla psikolojik ve çevresel problemlerin kötü etkilerinden kurtulabiliriz. Gürültü oluşturan bir cihaz ki bu jeneratör olabilir veya bir soğutma motoru olabilir her bir cihaz için farklı ses yalıtımı programı oluşturmak gerekir.

Chiller soğutma grubu ses izolasyonuKompresör odası ses izolasyonu

Binalarda komşu duvarları arasına yapılan ses yalıtım uygulamaları ile sesin verdiği huzursuz ortamı ortadan kaldırabilirsiniz. Günlük yaşantımızda bir çok etken bizleri sesin olumsuz olarak etkilemesini sağlamaktadır. Gürültü kirliliği ile barınmak zorunda kaldığımız evimiz, çalıştığımız iş ortamamımız veya eğlendiğimiz sinema tiyatro gibi bir çok alana yapılan ses yalıtım uygulamaları ile etkili bir çözüm sonucu sağlayabilmekteyiz.

Hidrofor odası ses izolasyonuKazan dairesi ses izolasyonu

Ses İzolasyonu, ses yalıtım malzemeleri ile uygun malzeme seçimi ve uygun bir çalışma ile etkili bir şekilde yapılabilmektedir. Gerek ses yalıtımı gerekse ses akustiğinin düzenlenmesi için yapılan ses yalıtım uygulamaları gürültü bakımından konforlu, bireyin rahat edebileceği bir ortam sunmaktadır.Bir çok alanda mecburi olarak ses izolasyonu yapmak büyük önem taşımaktadır. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi davranmaktadır. Sesin bir bölümü engelin diğer tarafına geçer, diğer bir bölümü ise engel tarafından yutulur.

Ses Yalıtım Uygulamaları isteğe göre %80 %90 ve %100 Ses İzolasyonu çözüm ve malzemeleri ile Profesyonel Uygulama Hizmeti sunmaktayız.

Asansör dairesi ses izolasyonuTekne motor kabini ses izolasyonu

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri