Ses İzolasyon Malzemeleri

Ses İzolasyon Malzemeleri

Ses Yalıtımı yapılacak yere göre uygun keşif yapılarak profesyonel, kaliteli ürünler kullanılarak uzan ekip ile bir çok ortamdaki sesin rahatsız edici etkisi yok edilebilir.

Ses Yalıtım Malzemeleri ses düzenleme ve ses akustiğinde kullanılan ürünlerdir. Ses problemlerine etkili bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Ses yalıtım uygulamasında iyi bir sonuç elde edilmek isteniyorsa malzeme seçimi doğru yapılması gerekmektedir.

Bondex Süngerpan

Artık süngerlerin tekrardan bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve ciddi ses yalıtımı sağlayan süngerlerdendir. Yüksek yoğunluk değerlerine sahip olan Bondex süngerpan ses kesici sünger olarak uygulanmaktadır. Ayrıca mobilya sektöründe de çokça tercih edilmektedir.  En iyi ses yalıtımı sağlayan ham malzemedir.

Bondex SüngerpanBondex Sünger

Bariyerli Melamin Sünger

Melamin hammaddesinden imal edilen bu süngerlerin piyasadaki bir diğer adı da Basotect’tir. Üstün yanmazlık performansı sunmaktadır. Ayrıca düşük yoğunluğu ile sesin yutma özelliğini çok başarılı olarak yapmaktadır. Antibakteriyel bir malzeme olduğu için de çoğunlukla eğitim kurumlarında, hastanelerde kullanılır. 

Bariyeleri basotect yumurta süngerBariyerli basotect sünger

Bariyeleri basotect labirent süngerBariyeleri basotect spesiyal sünger

Bariyerli Akustik Süngerler

Üstün ses kesici özelliği olan bir yalıtım malzemesidir. Tek başına uygulanmayan bariyerli süngerler, iki çeşit süngerin arasına uygulanmaktadır. Yüksek frekanslı seslerde başa çıkmak için sıklıkla kullanılan bariyerli süngerler, bondex süngerpan ile beraber başarılı sonuçlar vermektedir. 

Bariyerli spesiyal süngerBariyerli yumurta sünger

Bariyerli labirent süngerBariyerli piramit sünger

Süngerpan Yapıştırıcısı

Solid bir yapıştırıcı olan süngerpan, 15 kg ve 3 kg tenekelerde satışa sunulmaktadır. Uygulaması oldukça basittir ve sizler de mekanlarınızda kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Duvara veya tavana rulo aracılığı ile sürüldükten sonra, hiç beklemeden ses yalıtım süngerini duvara uygulayabilirsiniz. 

Akustik sünger yapıştırıcısıSünger yapıştırıcısı

Akustik Halı
Zemin kauçuk halı yer döşemesi olarak kullanılan bilen bir ses yalıtım malzemesidir. Farklı desen ve renkler bol çeşitli olması nedeniyle çok fazla ilgi çekmektedir.Uygulanacak ortama estetik bir görünüm sağlayarak birçok kişinin ilgisini çekmektedir.  Pvc tabanlı halılar uygulaması ardından istenilen zamanda sökülüp yeni renkleri ile değiştirebilmektedir. Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engellerTemizlenmeden uzun süre kullanılabilir ve kir tutmaz. Otellerde, sinemalarda, konferans salonlarında vb yerlerde kullanımı oldukça yaygındır.

Akustik HalıKauçuk tabanlı akustik halı

Zemin Kauçuk Levha

Zemin Kauçuk Levha, bir elastik ses yalıtım malzemesidir ve rulo, levha parçalar halinde temin edilmektedir. Kauçuk Levha darbe yüksek ses ve titreşim, dayanıklılık ve direnç gerektiren bütün uygulamalarda kullanılabilmek için uygundur. Zemin Kauçuk koruma bina ve darbe ses koruması, yüklerin sabitlenmesi için titreşim teknolojisi ve kaymaz paspaslar malzemeler için spor yüzeyleri, taban kaplaması, darbe koruması, çarşaf ve fayans geniş bir yelpazede için kullanılabilir.

 

Zemin kauçuk levhaZemin kauçuk levha uygulaması


Epdm Ses Bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvardan gelen seslerin izole edilmesi için kullanır. Epdm ses bariyeri kullanarak oluşabilecek darbelere, ses titreşimlerine ve yapıdan kaynaklanan gürültülere karşı korumayı sağlar.

Ses yalıtımını sağlamak için duvar ve tavana uygulanır aynı zamanda ses titreşimini engellemek için de parke altı ve şap altına uygulanır. Ağır epdm ses bariyerleri istenilen boyut ve ebatlarda üretilmektedirler.

Epdm ses bariyeriEpdm ses bariyeri uygulaması

Zemin Mantar Şilte

Zemin mantar şilte adından da belli olduğu gibi mantardan yani granül mantarından işlenerek üretilir. Mantar şilte parke ve şap altına koyularak ısı ve ses izolasyonunu sağlamış olunur.Darbelere karşı yüksek performans sağlar ve istenilen boyutlardan üretilebilir.İnşaat sektörlerinde çok fazla tercih edilir.

Zemin mantar şilteZemin mantar şilte uygulaması

Heraklite Ahşap Panel

Heraklite duvar paneli ahşap yünü ile üretilmiş bir ses yalıtım sistemidir. Isı ve ses izolasyonunuda sağlamaktadır. Heraklite duvar panelleri genellikle duvarda kullanıldığı gibi de aynı zamanda asma tavan sistemlerinde uygulanabilir.Çakılarak ve vidalanarak montajı yapılır. Darbelere karşı dayanıklıdır. Özel olarak imal edilen heraklite duvar panelleri nem ve rutubet gibi etkenlere karşı dayanıklıdır.Yanmaya karşı dayanıklıdır ve inşaat sektörlerinde sık kullanılır.

Heraklite Ahşap PanelHeraklite Ahşap Panel uygulaması

Mantarlı Kauçuk Levha

Mantarlı kauçuk levha, yapı ve mekanlarda zeminde oluşabilecek ses titreşimlerini engellemek için kullanılır. Kalınlıkları 1mm den 10mm kadar üretilmektedir. Mantarlı kauçuk levha zeminde oluşabilecek ses titreşimlerini engellemek dışında darbe önleyici özelliğide bulunmaktadır.Zemin mantar kauçuk levhalar mantar granülü ile kauçuk karışımından oluşmaktadır.Genellikle parke, şap altı, zemin altı gibi uygulanması gereken yerlerde kullanılır ve bütün yeri kaplayarak zemindeki izolasyonu sağlamış olur.Temizlenmesi kolaydır ve hijyenik bir yapıya sahiptir.

Mantarlı kauçuk levhaMantarlı kauçuk levha uygulaması

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri