Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger

Labirent Süngerler özel yanmazlık özelliğiyle ses emiciliği sağlamaktadır. Poliüretan köpükten üretilen labirent süngerlerin kullanmı oldukça kolay ve esnektir. Ses emicilik özelliğiyle ortam akustiğini düzenlemektedir.Labirent Süngerler ses yalıtımında kullanıldığında etkili bir çözüm sonucu alınabilmektedir. Daha fazla etkili bir sonuç isteniyorsa epdm bariyerli ile kullanılması önerilmektedir.

Labirent süngerAkustik labirent sünger

Labirent Süngerler alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmazlar. Ayrıca temizliğe gerek duyulmadığı gibi küflenme ve nemden etkilenme söz konusu değildir. Akustik Süngerlerin kullanımı kolay ve esnektir. 

Bariyerli labirent süngerAnkara labirent sünger

Farklı form ve kalınlıklarda üretilen süngerlerin renk seçenekleri vardır. Melamin olanları ise beyaz ve gri renkte üretilmektedir. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardırve ağır Epdm ses bariyeri, bondeks sünger ve düz sünger ile de birlikte kullanılmaktadır.

Labirent sünger ankaraSes yalıtım süngeri

Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
Ses İletkenlik 0,035 W / mK
Ses Yutma Katsayısı ?=0,30 - 1,12

Labirent sünger fiyatlarıLabirent sünger uygulaması 

Akustik Labirent Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özellikte.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • ISO kalite belgesi.
  • Yanmazlık sertifikası.

Akustik Labirent Sünger Kullanım Alanları

Çağrı merkezi, ofis, toplantı salonu, fuar alanları, kapalı havuz, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, düğün salonu, konser salonu, hastane, okul, atış poligonu, hava alanları, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, enstrüman - çalgı odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, kompresör odası, kazan dairesi, makine dairesi gibi vb.

Labirent Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb70 tb90

Labirent Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri labirent sünger ses absorbe

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri