Basotect Melamin Sünger

Basotect Melamin Sünger

Ses yalıtımı ve akustik çözümler sunan bir diğer sünger çeşitide basotect süngerdir. Basotect sünger diğer süngerlerden farklı bir hammaddeden üretilmektedir. Melamin köpükten üretimi sağlanmaktadır. 

Basotect melamin yumurta süngerBasotect melamin yumurta sünger uygulaması

Basotect melamin antibakteriyel özellikte, yoğunluğu düşük olan, ses yutum katsayısı yüksek olan ve akustik çözüm sunan ses yalıtım süngeridir. Özellikleri arasında yanmazlıkta bulunmaktadır ve bu yanmazlığı kimyasal madde yardımı almadan sağlamaktadır.

Basotect melamin piramit süngerBasotect melamin piramit sünger uygulaması

Basotect melamin sünger yüzeyi farklı formlarda üretilebilen akustik ve antibakteriyel bir süngerdir. Yüzeyi düz, yumurta, piramit, spesiyal ve labirent formlarında üretilmektedir. Bu formlar aynı özelliklere sahiptir. Sadece yüzey şekillerinde alternatif sunulmuştur. Düşük ağırlıkta ve esnek bir yapıdadır.

Basotect melamin labirent süngerBasotect melamin labirent sünger uygulaması

Çok geniş kullanım alanına sahip olan melamin sünger özellikle antibakteriyel olması nedeniyle okullarda ve hastanelerde kullanılmaktadır. Renk seçeneği olarak melamin gri ve beyazdır. 

Basotect melamin spesiyal süngerBasotect melamin spesiyal sünger uygulaması

Uğultu, eko, yankı gibi ses problemlerine engel olmaktadır. Stüdyo, ses kayıt odası gibi ve benzeri mekanlarda da kullanılmaktadır. Yanmazlık sertifikalı ve ISO kalite belgelidir.

Basotect melamin düz süngerBasotect melamin düz sünger uygulaması

Solid yapıştırıcının bir rulo yardımı ile duvara sürülmesinden sonra melamin sünger duvara yapıştırılmaktadır. Uygulaması gayet basittir ve çok hafif bir malzemedir. Ses yutum oranı çok yüksektir. Piyasadaki en kaliteli ses yalıtım malzemeleri arasındadır. Yıpranmaz, yanmaz, küflenmez, nemden etkilenmez ve antibakteriyeldir.

ÖZELLİKLERİ

  • Yanmaz özelliktedir.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Antibakteriyel bir süngerdir.
  • Hafif ve esnektir.
  • Yoğunluk düşük fakat ses yutumu yüksektir.
  • Melamin gri ve beyaz renk seçenekleri.
  • Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilmektedir.

Basotect Melamin Sünger Kullanım Alanları

Hastane, okul, ofis, çağrı merkezi, toplantı salonu, fuar alanları, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, reji odası, iş yerleri, stüdyo, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, ses kayıt odası, prova odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb.

BASOTECT MELAMİN YANMAZLIK VERİLERİ

basotect melamin sünger yanmazlık verileri

BASOTECT MELAMİN SES YUTUM VERİLERİ

basotect ses yutum verileri

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri