Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Gürültü insanların üzerinde olumsuz yönde etkiler bırakabilmektedir. Psikolojik ve fiziksel yönden insanlar etkilenebilmektedir. Bu gürültülerin izole edilebilmesi için ses yalıtım uygulaması yapılmalıdır. Kompresör de gürültülü çalışan bir makinedir. Kompresörden çıkan gürültüler çevredeki insanları rahatsız edebilmektedir. Kompresör odasına ses izolasyon uygulaması yaptırarak rahatsız edici gürültülerden kurtulabilirsiniz.Gürültülerin engellenmesinde kullanılabilecek bir kaç tane malzeme vardır. Gürültünün kesilebilmesi için ses kesici malzemeler kullanılmalıdır.

Kompresör odası ses izolasyonuKompresör odası ses yalıtımı

Kullanılacak malzeme dikkatli seçilmelidir. Bariyerli süngerler yada süngerpan kullanılarak ses geçişleri en aza indirilebilmektedir. Kullanılacak malzemenin yoğunluğu ve kalınlığıda ses geçişlerinin engellenmesinde önemlidir.

Kompresör odası ses izolasyonu ankaraAnkara kompresör odası ses izolasyonu

Kompresör çalışırken titreşim yada darbe kaynaklı gürültüler çıkarmaktadır. Bu gürültülerin engellenmesi gerekmektedir. Yapılacak uygulamada yanmaz özellikte malzemelerin kullanılmasıda önemlidir. Yangın gibi büyük tehlikerlerde alevlerin büyümesi yanmaz özellikte malzemeler sayesinde engellenmektedir.

Kompresör ses izolasyonuMekanik ortam ses izolasyonu

Kompresör odası çalışma alanından uzak ve insanların rahatsızlık duymayacağı bir uzaklıkta olmalıdır. Kompresör odasının etrafı ses izolasyon malzemeleri ile kaplanmalıdır. Kullanılacak malzemelerin yanmaz özellikte olması büyük önem taşımaktadır. Güçlü bir ses izolasyonu sağlanması için kaliteli malzemelerin kullanılması gerekmektedir.

Makine odası ses yalıtımıMakine odası ses izolasyonu

 

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri