Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Piramit Süngerler, Ses Yalıtımı uygulamalarında kullanılan ortamdaki ses akustiğini düzenleyen ses yalıtım süngerleridir. Ses Yalıtım süngerleri arasında en sık kullanılan piramit süngerdir. Uygulaması kolay ve esnek olan süngerlerin açık gözenekleri vardır. 

Piramit süngerAkustik piramit sünger

Yoğunluk ve kalınlığına göre süngerler fiyat değişikliği göstermektedir.Ortamda oluşan ses problemlerini en aza indirgemek eko, yankı ve titreşimli ses problemlerini yok etmede mükemmel bir performans sağlamaktadır. Yanmaz I. sınıf ISO sertifika ve belgesine sahiptirler.

Piramit sünger fiyatlarıPiramit sünger ankara

Piramit Süngerler isminden de anlaşılacağı üzere piramit formundadır. Farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. Özel yapıştırıcısı ile uygulanan süngerlerin kullanımı oldukça kolay ve esnektir.

Ankara piramit süngerSes yalıtım süngeri

Piramit desenli sünger akustik yalıtım sağlamak amacıyla bir çok mekanda kullanılabilmektedir. Sesin kaynağından bozulmadan alınmasını sağlar ve kaliteli, sağlıklı bir duyum elde edilir.

Piramit sünger uygulamasıYanmaz piramit sünger

Piramit Sünger Kullanım Alanları; Binalarda, Ofislerde, Alışveriş Merkezlerinde, Okullarda, Hastanelerde, Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur. Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır.

Akustik Piramit Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özellikte akustik sünger çeşitidir.
  • Yüksek akustik yalıtım performansı.
  • Farklı kalınlık ve yoğunluklar.
  • Farklı maddelerden üretilebilir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • ISO kalite belgesi.
  • Yanmazlık sertifikası.

Akustik Piramit Sünger Kullanım Alanları

Atış poligonu, reji odası, konser salonu, düğün salonu, fuar alanları, kapalı havuz, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, piyano odası, prova odası, akustik oda, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb.

Piramit Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb70 tb90

Piramit Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri piramit sünger ses absorbe

Ankara Zemin Kauçuk Levha

Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılan kauçuk levha katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla parke altına, şap altına yada direk zemin altına serilerek kullanılmaktadır. Değişik yoğunluklarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta olanı kullanıldığında yüksek ses yalıtım performansı sağlar. Zeminde titreşim yada darbe kaynaklı sesler oluşabilmektedir. Bu seslerin engellenmesi için zemin kauçuk levha uygulanabilir.

zemin kauçuk levha

Ankara Bondeks Süngerpan

bondex süngerpan

Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda bondex süngerpan kullanılmaktadır. Arasına epdm ses bariyeri konularak çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Süngerpanın hammaddesi poliüretan maddesidir. Sünger parçacıklarının tekrardan sıkı ve yoğun bir şekilde birleşmesinden meydana gelmektedir. Çok yüksek yoğunluğa sahiptir. Tavan, duvar ve zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılabilmektedir. 10 mm ve 70 mm arası kalınlıklarda, 110 dns ve 180 dns arası yoğunluklarda üretilmektedir.

Ankara Epdm Ağır Ses Bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm ses bariyeri tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarında kullanılan ses kesici özellikte bir malzemedir. Ses izolasyon uygulamalarında yüksek performans sağlamaktadır. Zemine direk serilebilerek katlar arası ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İki akustik sünger ve ses yalıtım süngerleri arasına konularak kullanılabilmektedir. Güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır.

Ankara Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Firması - Ses İzolasyon Malzemeleri - Ses İzolasyon Süngerleri - Jeneratör Kabini Ses İzolasyonu - Makine Dairesi Ses İzolasyonu - Chiller Ses İzolasyonu - Kompresör Odası Ses İzolasyonu - Hidrofor Odası Ses İzolasyonu - Asansör Dairesi Ses İzolasyonu - Ses Yalıtım Süngerleri  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Ses Kesici Bondeks Sünger - Bariyerli Akustik Yanmaz Sünger - Epdm Ağır Ses Bariyeri - Heraklite Ahşap Yünü -Vibrayon Kesici Kauçuk - Şap Altı Kauçuk Levha - Titreşim Kesici Kauçuk - Rebonded Bondeks Süngerpan - Komşu Duvarlarda Ses İzolasyonu - İki Duvar Arası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? - Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler - Ses Kesici Sünger Yapıştırıcısı - Ses İzolasyonu Uygulama Fiyatları - İzolasyon Çözümleri - Ankarada Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır - Ses İzolasyonu Uygulama Alanları - Akustik İzolasyon Sistemleri - Çimento Esaslı Heraklite Panel - Heraklite Duvar Levhası - Tekne Motoru Ses İzolasyonu - Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri  - Müzik Odası Ses İzolasyonu - Toplantı Odası Ses İzolasyonu - Stüdyo Odası Ses İzolasyonu - Ofis Odası Ses İzolasyonu -Sinema Salonu Ses İzolasyonu -Home Cinema Ses İzolasyonu - Mr. Odası Ses İzolasyonu - Ses İzolasyon Uygulama Teknikleri - Ses Yalıtımı Uygulama Firması - Ankara Ses İzolasyon Firması - Ankarada Ses İzolasyonu Yapan Firma  - Akustik İzolasyon Süngerleri - Akustik Ses Kesici Malzemeler - Ses İzolasyon Teknik Çözümleri